Učešće MBS-a na konferenciji ITIS 2019 u Sloveniji

Nastavnici Visoke škole modernog biznisa bili su učesnici 11. Međunarodne konferencije ITIS 19 koja je održana 7. i 8. novembra 2019. godine u Sloveniji, u Dolenjskim Toplicama, u organizaciji Fakulteta za informacione studije (Fakulteta za informacijske študije – FIŠ).

Prof. dr Vladan Rankov prezentovao je naučni rad pod nazivom „Information technology implementation examples in natural and social sciences“, o primeni informacionih tehnologija u medicini (o istraživanjima koja vode ka većem razumevanju kancerogenih tkiva i njihovom potencijalnom lečenju) i psihologiji.

Izlaganje našeg profesora podstaklo je veliki broj pitanja i zaključeno je da bi se tema istraživanja mogla primeniti na brojne druge oblasti medicine, robotike i sl.

Više informacija o konferenciji možete pročitati na sledećem linku: https://www.fis.unm.si/si/dogodki-in-novice/posveti-in-konference/itis-2019/14801/