Održana radionica za studente MBS-a „Berzansko poslovanje“

Radionica „Berzansko poslovanje“ održala se u ponedeljak, 07.12.2020. u 15:00h u Visokoj školi modernog biznisa.

Prof. dr Dragan Vučinić je ovom radionicom približio polaznicima koncept berze kao prostora na kome se trguje dugoročnim finansijskim sredstvima. Cilj radionice je bio upoznavanje polaznika sa brokersko-dilerskim veštinama.

Obrađujući kompleksnu temu na pristupačan način, radionica je imala dva dela. U prvom delu, prof. dr Vučinić je koherentno prezentovao teorijski deo berzanskog poslovanja, sa fokusom na različite hartije od vrednosti. Drugi deo radionice bio je posvećen praktičnoj primeni znanja o vrednosnim papirima i mogućnosti zarade u tom polju – naravno, uz informacije o rizicima i potencijalnim gubicima koji prate berzansko poslovanje.

MBS je pripremio još jednu zanimljivu radionicu, ovoga puta na temu obavljanja uspešnih razgovora za posao. Radionica doc. dr Jelene Lukić održaće se 21.12.2020. u 15:00h preko Microsoft Teams platforme.

„Zasijaj na intervjuu za posao“ je radionica koja će Vas pripremiti za predstavljanje potencijalnom poslodavcu na pravi način.