Podela studenata po grupama za nastavu i obaveštenje o online prenosu – osnovne studije

Poštovane kolege,

U skladu sa odlukom o načinu sprovođenja nastave na osnovnim akademskim studijama, koja podrazumeva podelu studenata na dve grupe, u nastavku su kriterijumi podele u zavisnosti od vaše godine studija.

Studenti prve godine

• prva grupa – studenti sa početnim slovom prezimena od A do Lj
  • druga grupa – studenti sa početnim slovom prezimena od M do Š

Studenti druge godine

• prva grupa – studenti sa početnim slovom prezimena od A do K
  • druga grupa – studenti sa početnim slovom prezimena od Lj do Š

Studenti treće godine

• prva grupa – studenti sa početnim slovom prezimena od A do Lj
  • druga grupa – studenti sa početnim slovom prezimena od M do Š

Ukoliko pojedini studenti nisu u mogućnosti da prisustvuju nastavi u grupi u koju su određeni, nego bi im više odgovarala zamena grupe (zbog radnog vremena, prevoza itd.), slobodni su da nastavu prate u terminu koji im odgovara, ali molimo da o tome pošalju obaveštenje na mejl admin@mbs.edu.rs kako bismo mogli ispratiti broj studenata koji će istovremeno biti prisutan u amfiteatrima zbog epidemioloških mera.

Studenti koji su sprečeni da nastavu prate fizički u prostorijama škole, istu mogu pratiti elektronski, preko platforme Teams, i to u terminu druge grupe. Samo predavanje za drugu grupu će biti prenošeno i snimano na platformi da ne bismo prenosili dva identična predavanja u danu.