Za obrazovanje uvek ima mesta
29.12.2017.
Radno vreme u toku Novogodišnjih praznika
31.12.2017.

Štefanek izabran za predsednika Sportskog saveza Srbije

Davor Štefanek,olimpijski šampion u rvanju i student prve godine master studija, izabran je za predsednika Sportskog saveza Srbije (SSS) na Izbornoj Skupštini koja je održana u Narodnom pozorištu.

Za Štefaneka je glasalo svih 159 delegata, a na toj funkciji nasledio je Aleksandra Šoštara, koji je juce iz ličnih razloga povukao kandidaturu.

On se u prvom obraćanju na novoj funkciji zahvalio svima na podršci i rekao da je svestan težine posla koji ga očekuje.

-Zahvaljujem se što ste me jednoglasno izabrali. Mlad sam i neiskusan, ali svestan težine posla u najozbiljnoj sportskoj organizacija i nadam se da ću biti uspešan kao što sam bio kao rvač na strunjači. Želim dobru saradnju sa nacionalnim granskim savezima. Zahvalio bih se bivšem predsedniku Šoštaru i njegovom timu koji su postavili dobre temelje i omogućili mi lakši rad-istakao je Štefanek.

Ovo je idealna prilika da spoji teoriju i praksu, to jest da ono što je učio na fakultetu direktno i primeni.