Obaveštenje o početku nastave
24.09.2018.
Obrazovanje kao način života
02.10.2018.

Sa diplomom MBS-a i do daleke Kine!

Studentkinja master studija na Visokoj školi modernog biznisa, Tea Čočić, razgovarala je sa nama u kratkoj pauzi koju je napravila između obaveza koje je čekaju. Sa nama je podelila svoja iskustva, motivaciju kao i planove za budućnost.

• Kao što znamo, živite i radite u Šangaju dugi niz godina na poziciji Senior marketing manager u kompaniji koja proizvodi solarne panele. Šta Vas je motivisalo da upišete MBS?

MBS fakultet sam upisala zato što želim da se usavršim u oblasti marketinga. VSUN Vietnam Synergy je inovativna i moderna kompanija, koja pruža velike mogućnosti za napredak, ali i svakodnevno postavlja nove izazove pred svoje zaposlene. Dodatna znanja koja stičem kroz master studije omogućavaju mi da u praksi na efikasan način rešavam zadatke od značaja za poslovanje.

Ono što me je dodatno motivisalo da master studije upišem na MBS-u jeste studijski program na engleskom jeziku, kao i činjenica da je diploma ovog fakulteta priznata u Kini.

• Po čemu se razlikuje poslovanje u Kini u odnosu na Srbiju?

Život u Kini se izuzetno brzo odvija, ljudi su veoma zauzeti poslovnim obavezama i posvećuju punu pažnju razvoju svoje karijere. Poslovni sastanci traju dugo, od tri do četiri sata, a u marketing firmi u kojoj radim puna pažnja je posvećena promotivnim aktivnostima i odnosu prema klijentima i mušterijama.

Sve više ljudi iz inostranstva dobija priliku da razvija svoju karijeru u Kini. Jedan od razloga je otvorenost prema zapadnom načinu poslovanja i menjanju tradicionalnog pristupa životu.

• Kakva su Vaša očekivanja i budući planovi po završetku master studija?

Nakon uspešno završenih master studija očekujem da ostvarim još bolje pozicioniranje u kompaniji u kojoj sam trenutno zaposlena. Pored boljih uslova i povećanog životnog standarda, napredak u karijeri bi doprineo mom većem samopouzdanju, satisfakciji i ispunjenju poslovnih cijeva, u sredini u kojoj se sve manje osećam kao stranac.