Veruj u sebe i svet je tvoj!
06.11.2018.
Obaveštenje o neradnom danu
08.11.2018.

Interni konkurs: Erasmus+ program mobilnosti

MODERN BUSINESS SCHOOL – VISOKA ŠKOLA MODERNOG BIZNISA

dana 8. NOVEMBRA 2018. godine objavljuje

INTERNI KONKURS

za izbor nenastavnog/nastavnog osoblja u svrhu osposobljavanja

u okviru programa Erasmus+ KA1 -107 projekti mobilnosti između programskih i partnerskih zemalja

za projekat 2018-1-HR01-KA107-047219

A OPŠTI USLOVI KONKURSA

VISOKA ŠKOLA MODERNOG BIZNISA (VŠMB) objavljuje Interni konkurs za izbor nenastavnog/nastavnog osoblja za odlazak na mobilnost u svrhu osposobljavanja (STT), Job-shadowing na partnerskoj visokoškolskoj ustanovi Veleučilište „Lavoslav Ružička“ u Vukovaru u Hrvatskoj sa kojom VŠMB ima potpisan Inter-institucionalni sporazum u sklopu projekta u okviru programa Erasmus+, Ključna aktivnost 1: Mobilnost u svrhu učenja za pojedince broj 2018-1-HR01-KA107-047219.

Mobilnost osposobljavanje obuhvata:

• Job-shadowing i pripremu za sprovođenje aktivnosti mobilnosti

Realizacija razdoblja mobilnosti u svrhu osposobljavanja na projektu 2018-1-HR01-KA107-047219 predviđena je za decembar 2018. godine.

Detaljnije informacije o Erasmus+ programu mogu se pronaći na web stranici Agencije za mobilnost i programe EU (www.mobilnost.hr), na web stranici: https://ec.europa.eu/programmes/erasmus-plus/node_hr

Konkurs je otvoren od 8.11.2018. do 20.11.2018. godine.

B USLOVI

Kandidati/kandidatkinje moraju zadovoljavati sledeće uslove:

1. biti deo nenastavnog osoblja ili nastavnog VŠMB;

2. imati potpisan i overen Acceptance Letter i program mobilnosti od strane ustanove domaćina.

Aktivnost Erasmus+ mobilnosti mora se ostvariti u programskoj ili partnerskoj zemlji različitoj od zemlje u kojoj član osoblja inače boravi. Nije potrebno imati državljanstvo zemlje u kojoj se nalazi matično visoko učilište odnosno kandidati mogu imati status izbjeglice, osobe bez državljanstva ili osobe s prijavljenim boravištem u zemlji iz koje dolaze. U sklopu ovog Konkursa sprovođenje aktivnosti će se sprovesti u Republici Hrvatskoj.

C KRITERIJUMI ZA IZBOR KANDIDATA/KANDIDATKINJE

1. popunjen prijavni obrazac – dostupan ovde: FORMULAR;

2. kvalitet i sadržaj plana rada;

3. način diseminacije iskustva po povratku na matičnu ustanovu, korist za dalji rad na matičnoj ustanovi;

4. doprinos u uspostavljanju Erasmus+ saradnje

5. prednost će se dati kandidatima/kandidatkinjama koji do sada nisu učestvovali u Erasmus+ programu.

D POSTUPAK PRIJAVE

Prijavni obrasci dostupni su na stranici www.mbs.edu.rs

Prijavni obrazac u elektronskom obliku (.doc format), zajedno s skeniranim Work planom u svrhu osposobljavanja potrebno je poslati na e-mail adresu: nina.maksimovic@mbs.edu.rs

pod naslovom: Prijava za Erasmus+ KA107-STT. – ime i prezime kandidata

Potpisani primerak prijavnog obrasca sa svom ostalom navedenom dokumentacijom u konkursu potrebno je do navedenog roka poslati preporučenom poštom na adresu:

VISOKA ŠKOLA MODERNOG BIZNISA
Terazije 27
Beograd
Za Konkurs - Erasmus+ programa – Erasmus Komisjia NE otvarati“ –
Konkurs 2018-1-HR01-KA107-047219– STT

Prijave na konkurs primaju se zaključno do 20.11.2018. do 12.00 sati (podne).

Neispravno popunjeni prijavni obrasci ili prijave sa nepotpunom dokumentacijom neće biti uzete u razmatranje.

Prijave koje VŠMB budu dostavljene samo elektronskim putem ili prijave poslate poštom nakon krajnjeg roka za prijavu smatraće će se nevažećim.

E POSTUPAK IZBORA KANDIDATA

Postupak izbora odvija se u tri kruga:

1. krug – administrativna provera prijava;

2. krug – evaluacija plana rada i diseminacije;

3. krug – vrednovanje kandidata/kandidatkinja za mobilnost prema kriterijima bodovanja od strane Erasmus Veća.

Proces odabira kandidata temelji će se na načelima jednakosti, pravičnosti i transparentnosti.

Kandidati će biti odabrani u skladu sa zadatim kriterijima te u okviru dostupnih sredstava.

F OBJAVA REZULTATA KONKURSA

Privremeni rezultati Konkursa sa rang listom izabranog osoblja biće obljavljeno na zvaničnoj stranici VŠMB, najkasnije 8 dana nakon završetka roka za prijavu na Konkurs.

Konačni rezultati sa rang listom biće objavljeni nakon isteka roka za rešavanje prigovora (najkasnije 8 dana od dana isteka roka za podnošenje prigovora).

Odabrani kandidat/kandidatkinja biće obavešteni o rezultatima Konkursa elektronskom poštom kao i primiti uputstva za dalje procedure.

Protiv Odluke o odabiru kandidata može se podneti prigovor u roku od 8 dana od objave privremenih rezultata Konkursa. Prigovor se podnosi u pisanom obliku.

Prigovor rešava Veće za rešavanje prigovora vezanih za rezultate prijava na konkurs koje imenuje Direktor.

Rok za rešavanje Prigovora je najkasnije 8 dana od dana isteka roka za podnošenje prigovora.

G PRIJAVNA DOKUMENTACIJA

1. prijavni obrazac (dostupan ovde:  FORMULAR)

2. potpisan i overen Acceptance Letter i Work Plan;

3. odobrenje mobilnosti nastavnog osoblja pri prijavi potpisan od strane kandidata;
  4. obrazac Diseminacije iskustva mobilnosti nakon povratka;
  5. dokaz o zaposlenju

6. kopija važeće putne isprave.

H MATERIJALI

Za mobilnost osposobljavanja:

• Prijavni obrazac za Erasmus+ mobilnosti osoblja (sa izjavom, Europass CV) – preuzmite na ovom linku: FORMULAR
  • Obrazac Acceptance Letter i Work Plan
  • Obrazac odobrenja mobilnosti osoblja
  • Obrazac diseminacije iskustva s mobilnosti

Materijali su dostupni na www.mbs.edu.rs

Rok za potvrđivanje odlaska na mobilnost biće poslat sa obaveštenjem o konačnim rezultatima, a rok za prijavu odustajanja jeste najkasnije 7.12.2018. godine.

I KONTAKT OSOBA ZA DODATNE INFORMACIJE

dr Nina Maksimović Sekulić, pomoćnik direktora za nastavu